Εκλογές ΤΕΕ - Η ΑΜΑΚ πρώτη δύναμη στο ΤΕΕ/ΤΑΚ

Γράφτηκε από τον  Κατηγορία ΔΡΑΣΗ ΑΜΑΚ Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2016 16:19

ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΕΕ- Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

 

Η ΑΜΑΚ ΠΑΛΙ ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΤΕΕ ΤΑΚ

 

Οι Αυτόνομοι Μηχανικοί Ανατολικής Κρήτης ευχαριστούμε θερμά τους συναδέλφους μηχανικούς της Ανατολικής Κρήτης που μας εμπιστεύθηκαν και μας στήριξαν για άλλη μια φορά και έδωσαν στην ΑΜΑΚ  πάλι την πρωτιά στο ΤΕΕ/ΤΑΚ, με ποσοστό 37,41 % στην Αντιπροσωπεία και 47,37% στο Πειθαρχικό Συμβούλιο του Τμήματος.

Στην Αντιπροσωπεία ΤΕΕ πανελλαδικά όπου η ΑΜΑΚ κατέβηκε, όπως πάντα, με αυτόνομο ψηφοδέλτιο κερδίζει τις 2 από τις 4 έδρες της Ανατολικής Κρήτης!

 

Τα αποτελέσματα αυτά αποτελούν σημαντική νίκη για την ΑΜΑΚ που κατάφερε, παρά τις αντιξοότητες, να είναι και πάλι πρώτη -με διαφορά- δύναμη στο ΤΕΕ/ΤΑΚ.

Η ΑΜΑΚ, ως η πρώτη σε δύναμη παράταξη, θα αναλάβει άμεσα τις απαραίτητες πρωτοβουλίες, ώστε να γίνει η συγκρότηση των οργάνων του ΤΕΕ/ΤΑΚ το συντομότερο δυνατό, με βάση το εκλογικό αποτέλεσμα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο ΤΕΕ/ΤΑΚ:

 

Αντιπροσωπεία ΤΕΕ/ΤΑΚ

 

 

Ψηφίσαντες

1281

 

 

 

Έγκυρα

1251

 

 

 

Άκυρα

17

 

 

 

Λευκά

13

 

 

 

 

 

 

 

ΕΔΡΕΣ

ΑΜΑΚ

468

37,41%

 

20

ΔΚΜ

391

31,25%

 

16

ΑΠΡΟΣΥΜΗ

326

26,06%

 

14

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ

45

3,60%

 

2

ΔΕΜ

21

1,68%

 

1

 

 

 

 

53

Πειθαρχικό Συμβούλιο ΤΕΕ ΤΑΚ

 

 

Ψηφίσαντες

1272

 

 

 

Έγκυρα

1104

 

 

 

Άκυρα

33

 

 

 

Λευκά

135

 

 

 

 

 

 

 

ΕΔΡΕΣ

ΑΜΑΚ

523

47,37%

 

2

ΑΠΡΟΣΥΜΗ

310

28,07%

 

2

ΔΚΜ

271

24,54%

 

1

 

 

 

 

5

 

Εκλέγονται από τα ψηφοδέλτιά μας:

 

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΕΕ/ΤΑΚ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ

1

ΒΡΕΝΤΖΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

2

ΑΣΣΑΡΙΩΤΑΚΗΣ

ΖΑΧΑΡΙΑΣ

3

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

4

ΜΠΑΚΙΝΤΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5

ΚΛΑΔΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

6

ΤΖΑΒΛΑΚΗ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ

7

ΒΑΡΔΑΚΗΣ

ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ

8

ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9

ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

10

ΓΕΜΕΛΑΣ

ΣΑΡΑΝΤΟΣ

11

ΟΡΦΑΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

12

ΒΑΣΙΛΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

13

ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

14

ΦΙΛΙΠΠΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

15

ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

16

ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

17

ΚΟΚΚΙΝΙΔΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

18

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΜΙΧΑΗΛ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΕΕ/ΤΑΚ - ΛΑΣΙΘΙ

1

ΡΟΥΚΟΥΝΑΚΗΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2

ΠΕΡΟΥΛΙΟΥ - ΣΕΡΓΑΚΗ

ΙΡΙΣ

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΕΕ/ΤΑΚ

1

ΚΛΑΔΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2

ΛΥΓΕΡΟΣ

ΗΛΙΑΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΕΕ (ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ)

1

ΜΠΑΚΙΝΤΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2

ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

Διαβάστηκε 1563 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2016 06:43